Cariere

Dorim să ne acompaniem cu persoane asemeni nouă, colegi care sunt ancorați profesional într-o practică la cel mai înalt standard etic.

Cerem implicare. Să te implici înseamnă să ai mereu în minte clientul cu întrebările, dubiile, plângerile și perspectivele lui legitim diferite. Înseamnă să aduci valoare cu fiecare sfat mic sau intervenție mai mare, înseamnă să fii clar în recomandări și proactiv.

Căutăm persoane cu înclinație pentru Inovație. Asigurările de preluare a riscului în business sunt compatibile cu agilitatea, creativitatea și viziunea: trebuie să vezi departe, repede și înaintea altora. Astfel rămânem relevanți.

Oferim un loc alături de noi. Trimite-ne un email cu numele poziției menționat în subiect, însoțit de CV-ul Dvs. Mulțumim.

Hunting Sales/Telesales Specialist
CERINTE:

Aptitudini excelente de comunicare, claritate, concizie si coerenta, telefon si email, in relationarea B2B
Abilitatea de a centraliza si administra informatii contractuale
Capacitatea de a interactiunea cu oameni de middle/top management + actionari din cadrul companiilor prospectate.
Atingerea indicatorilor de performanta: numar de telefoane/email-uri/ stabilirea de intalniri la sediu sau online cu prospectii
Experienta anterioara in relationarea cu clientii constituie un avantaj
Cunostinte in domeniul asigurarilor constituie un avantaj

RESPONSABILITATI:

Identificarea, calificarea si contactarea prospectilor prin telefon sau prin email (cold calling)
Utilizarea si introducerea informatiilor in CRM-ul intern
Asimilarea tipurilor de produse promovate si implicatiile acestora
Colaborarea cu departamentul tehnic pentru ofertarea prospectilor identificati
Abilitati tehnice – MS Office – nivel satisfacator

BENEFICII:

Mediu de lucru placut si modern, in cadrul unei echipe experimentate
Salariu fix + comision motivant in functie de indeplinirea indicatorilor de performanta
Asigurare medicala privata dupa perioada de proba
Telefon mobil
Suport in obtinerea/reinnoirea autorizarii ca agent RAF
Corporate Broker - Asigurari
Responsabilitati :

Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor companiei;
Intocmirea unui plan de actiuni pe baza planului de vanzari primit
Raportarea lunara/ saptamana/ zilnica catre superiorul ierarhic a actiunilor intreprinse
Efectuarea analizei privind nevoile financiare si de management al riscului unui prospect/client; analiza solicitarilor clientului, obtinerea mandatului de brokeraj, construirea unei solutii/ program de asigurare impreuna cu departamentul tehnic, adaptata solicitarilor clientului, negocierea si finalizarea vanzarii;
Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii proprii;
Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului/cross sell;

Cerinte:
Studii superioare
Preferabil cu experienta anterioara in asigurari+vanzari
Specializarea pe un domeniu de asigurari (sanatate & beneficia angajati, garantii, trade-credit, constructii, etc) constituie un avantaj
Cunostinte medii PC
Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate
Atitudine pro-activa, capacitatea de a lucra in echipa, initiative
Cunoasterea unei limbi straine la nivel mediu/conversational
Personalitate extrovertita, pozitiva si optimista, determinate si orientate spre rezultat, cu simtul umorului

Oferta:
Support in obtinerea/reinnoirea autorizarii ca agent RAF
Salariu la nivelul pietei, plus schema de comisioane si bonus atractiva
Asigurare medicala private dupa perioada de proba
Posibilitatea de a promova professional in functie de performante si implicare

Contacteaza-ne